Eğitim bana kendimi hatırlattı ve kendimi daha net görmemi sağladı. 

Geleceğe yönelik düşünce yapımda ciddi değişimler oldu, karar veremeyeceğimi düşündüğüm pek çok konuda karar verebilecek noktada olduğumu ya da o noktaya gelebileceğimi gördüm.

Bu koçluk ilişkisi bana koçluğun ne kadar kıymetli bir hizmet olduğunu gösterdi. Ayrıca Başak Hanım gibi çok güzel bir insanı da tanımış oldum.

Koçluk süreci boyunca farkına vardığım güçlü yönlerimi günlük yaşamımdaki ilişkilerimde daha çok önplana çıkararak karşıma çıkan zorluklara hem geniş bir perspektifle bakıp hem de daha pratik çözümler üretebiliyorum. Tüm bunları yaparken kendime ve karşımdakilere olan saygımı ve özgüvenimi korumaya, daha akılcı ve uzlaşımcı hareket etmeye özen gösteriyorum. Artık daha sabırlı, problemlere karşı şikayetçi değil aksine çözüm odaklıyım. Stres ve panik halleriyle daha kısa sürede daha kolay başa çıkabiliyorum.
Kişisel olarak, performe ettiğim eylemlerimin altında sorular aramaya başladım. Nedeni niçini ile daha yakından ilgilenmeye başlayarak beni karamsarlığa çeken iç sesimi irdelemeye başladım.
Hedeflerimin peşinden gidiyorum. İstemediğim şeyleri yapmak istemediğimde hayır demeye başladım.
Hedeflerimi daha iyi ve net oluşturmamda yardımcı oldu. Tam olarak ne isteğimin farkına vardım.
Doğru soruları sormaya başladım. Sorular doğru olduğunda kendimden aldığım cevaplar da doğru olacaktır.
Kendime olan güvenim ve güçlü yönlerime dair olan farkındalığım arttı. Yaklaşık  altı aydır ritmik olarak bana ve paylaşımlarıma ayrılan yaklaşık bir saatlik süre bana kendimi iyi hissetmemi sağladı. 
Hayatımda yanlış yaptığımı düşündüğüm şeylerin nedenini bulma yetisini kazandım. İçsel sorgulamalarımı çok fazla yaptığımı, gelecekle ilgili hayallerimin gerçekten uzak olduğunu farkettim.
Koçluk sürecinde en büyük başarım kendimi daha iyi tanımış kendime ulaşmış olmam idi.

Beni rahatsız eden davranışlarımın altındaki sebeplere yönelik farkındalığım arttı. Koçumla paylaştığım konulara göre değişkenlik göstermekle birlikte bir çok davranışımı dönüştürme şansı yakaladım. Seanslarımdan sonra rahatsız olduğum davranışımı sergilediğimde altında sebepler aramaya ve sorgulamaya başladım.

Empati yeteneğim güçlendi. Yaşadığım olayları içimde biriktirmek yerine o an paylaşmaya başladım. Bir saat boyunca yaşadığım bir olay üzerine kesintisiz konuşabilmek bana kendimi özel hissettirdi. Üzerinde çok durmadığım olayların aslında benim için ne kadar önemli olduğunu fark ettim.

Hiç tanımadığım birine koşulsuz olarak güvenip, en özelimi anlatabildim. Bu benim için oldukça kıymetliydi. Kendimi anlatırken olumlu yönlerim kadar, olumsuz yönlerimi de rahatlıkla söyleyebilmek ve bunu kendime fark ettirmek benim için önemli bir adımdı.

Empati yeteneğim güçlendi. Yaşadığım olayları içimde biriktirmek yerine o an paylaşmaya başladım. Bir saat boyunca yaşadığım bir olay üzerine kesintisiz konuşabilmek bana kendimi özel hissettirdi. Üzerinde çok durmadığım olayların aslında benim için ne kadar önemli olduğunu fark ettim.
×
Ana Sayfa İletişim
  • TR